Orkiestra Dęta

Orkiestra Dęta OSP „Siedlice” działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej od 1960 roku. Jest rozpoznawalnym symbolem i wizytówką dzielnicy Siedlice oraz stanowi element krajobrazu kulturowego miasta Gorzów Wlkp. Orkiestra wykonuje utwory uświetniając uroczystości państwowe, lokalne i kościelne. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym Gorzowa Wielkopolskiego. Bierzemy udział w obchodach rocznicowych i festiwalach orkiestr dętych. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Orkiestrę Dętą OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp. odznaką "Zasłużony dla kultury polskiej".
W repertuarze mamy muzykę marszową, klasyczną, kościelną oraz rozrywkową.

Jeżeli grasz na instrumencie dętym lub perkusyjnym zostań członkiem naszej orkiestry - próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od 18.00 do 20.00.

Nie umiesz grać? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia. W zajęciach ogniska muzycznego mogą brać udział dzieci młodzież i dorośli. OSP Siedlice nieodpłatnie udostępnia podopiecznym instrumenty do nauki gry. Przyjdź na próbę orkiestry i zapisz się do ogniska muzycznego.
 
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco. Przeglądaj nasze zdjęcia na Instagramie. Oglądaj filmy z nami na YouTube.
Aktualności

2018-05-(19-20) Alte Kameraden Gorzów Wlkp.

W sobotę i w niedzielę (19-20 maja 2017 r.) Orkiestra Dęta OSP Siedlice miała zaszczyt wystąpić w doborowym towarzystwie zespołów i orkiestr dętych z Polski i Niemiec, na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Dętych i Paradnych „Alte Kameraden 2018”. W sobotę można nas było usłyszeć podczas występu przed Galerią Askana, a następnie na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego, gdzie oficjalnie rozpoczęto festiwal. W niedzielę wystąpiliśmy w Amfiteatrze. W konkursie marszowym zajęliśmy 3 miejsce i zakwalifikowaliśmy się do Mistrzostw Świata organizowanych w Calgary w Kanadzie przez World Association of Marching Show Bands w 2019 r.


2018-05-12 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Bogdańcu.

Orkiestra Dęta OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp. uświetniła swoją obecnością uroczyste Obchody Dnia Strażaka w Bogdańcu. Organizatorem uroczystości był powiat gorzowski wspólnie z gminą Bogdaniec. Uczestniczyliśmy w mszy świętej, przemarszu kolumny pocztów sztandarowych i gości, oraz uroczystym apelu.


2018-05-04 Dzień Strażaka w OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.

Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej druhowie i druhny z naszej OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp. wraz z pocztem sztandarowym przemaszerowali do parafialnego kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Strażackiej, gdzie odbyła się uroczysta msza. Po mszy zwartym szykiem powróciliśmy do siedziby OSP Siedlice na piknik.


2018-05-02 Patriotyczne śpiewanie, w Święto Flagi, na gorzowskim Kwadracie

"Patriotyczne śpiewanie" na gorzowskim "Kwadracie" z okazji przypadającego 2 maja Święta Flagi rozpoczęto występem Orkiestry Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.


2018-04-01 Msza Rezurekcyjna w Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim

Orkiestra Dęta OSP Siedlice wykonała uroczyste pieśni podczas Procesji Rezurekcyjnej, oraz w trakcie Mszy Świętej, w Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim.


2018-03-05 Adam Bałdych, Mała Akademia Jazzu i Jazz Club Pod Filarami odwiedzają OSP Siedlice

Dzięki uprzejmości Jazz Clubu "Pod filarami" w ramach Małej Akademii Jazzu zajęcia, w siedzibie OSP Siedlice, przy Strażackiej 36, prowadził Adam Bałdych - jeden z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie, utalentowany kompozytor i laureat wielu nagród.


2018-02-21 Ostatnie pożegnanie Jana Dolaty naszego b. kapelmistrza i instruktora

Dziś pożegnaliśmy wspaniałego człowieka, kapelmistrza, dyrygenta, instruktora i przyjaciela Jana Dolatę.


2018-02-05 Leszek Dranicki, Mała Akademia Jazzu i Jazz Club Pod Filarami odwiedzają OSP Siedlice

Dzięki uprzejmości Jazz Clubu "Pod filarami" w ramach Małej Akademii Jazzu zajęcia, w siedzibie OSP Siedlice, przy Strażackiej 36, prowadził Leszek Dranicki - znakomity wokalista, gitarzysta, kompozytor, grafik, pedagog i publicysta.


2018-01-29 Adam Wendt, Mała Akademia Jazzu i Jazz Club Pod Filarami odwiedzają OSP Siedlice

Dzięki uprzejmości Jazz Clubu "Pod filarami" w ramach Małej Akademii Jazzu zajęcia, w siedzibie OSP Siedlice, przy Strażackiej 36, prowadził Adam Wendt - znakomity saksofonista, kompozytor, aranger i pedagog.


2018-01-14 XXVI Finał WOŚP 2018 w Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, w Gorzowie Wielkopolskim, podczas 6 Finału WOŚP, na Starym Rynku, gramy bo lubimy...


2017-12-24 Pasterka w Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim

Jak co roku, Orkiestra Dęta OSP Siedlice uświetniła Pasterkę w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Strażackiej.


2017-12-21 Spotkanie opłatkowe. Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

 alt=W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., podczas spotkania opłatkowego pracowników urzędu i przedstawicieli służb zespolonych, kolędowała Orkiestra Dęta OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.


2017-12-15 Nastrój się dobrze na święta. Szkoła Podstawowa nr 13 w Gorzowie Wlkp.

 alt=W trakcie warsztatów przedświątecznych pod nazwą "Nastrój się dobrze na święta" zorganizowanych w  Szkole Podstawowej nr 13 im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wlkp. Orkiestra Dęta OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp. umilała uczniom zajęcia wspólnym kolędowaniem.


2017-12-11 Koncert w Filharmonii Gorzowskiej dla pracowników firmy BAMA Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

 alt=Orkiestra OSP Siedlice zagrała w Filharmoni Gorzowskiej uświetniając Spotkanie Informacyjne zorganizowane dla pracowników firmy BAMA Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.


2017-11-26 Koncert Jesienny Liść. OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.

 alt=Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wielkopolskim pt. "Jesienny Liść", w siedzibie przy ul. Strażackiej 36 w Gorzowie Wlkp. Wstęp bezpłatny

» Zobacz starsze wpisy