Orkiestra Dęta

Orkiestra Dęta OSP „Siedlice” działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej od 1960 roku. Jest rozpoznawalnym symbolem i wizytówką dzielnicy Siedlice oraz stanowi element krajobrazu kulturowego miasta Gorzów Wlkp. Orkiestra wykonuje utwory uświetniając uroczystości państwowe, lokalne i kościelne. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym Gorzowa Wielkopolskiego. Bierzemy udział w obchodach rocznicowych i festiwalach orkiestr dętych. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Orkiestrę Dętą OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp. odznaką "Zasłużony dla kultury polskiej".
W repertuarze mamy muzykę marszową, klasyczną, kościelną oraz rozrywkową.

Jeżeli grasz na instrumencie dętym lub perkusyjnym zostań członkiem naszej orkiestry - próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od 18.00 do 20.00.

Nie umiesz grać? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia. W zajęciach ogniska muzycznego mogą brać udział dzieci młodzież i dorośli. OSP Siedlice nieodpłatnie udostępnia podopiecznym instrumenty do nauki gry. Przyjdź na próbę orkiestry i zapisz się do ogniska muzycznego.
 
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco. Przeglądaj nasze zdjęcia na Instagramie. Oglądaj filmy z nami na YouTube.
Aktualności

2018-02-21 Ostatnie pożegnanie Jana Dolaty naszego b. kapelmistrza i instruktora


2018-01-14 XXVI Finał WOŚP 2018 w Gorzowie Wielkopolskim


2017-12-24 Pasterka w Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim

Jak co roku, Orkiestra Dęta OSP Siedlice uświetniła Pasterkę w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Strażackiej.


2017-12-21 Spotkanie opłatkowe. Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

 alt=W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., podczas spotkania opłatkowego pracowników urzędu i przedstawicieli służb zespolonych, kolędowała Orkiestra Dęta OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.


2017-12-15 Nastrój się dobrze na święta. Szkoła Podstawowa nr 13 w Gorzowie Wlkp.

 alt=W trakcie warsztatów przedświątecznych pod nazwą "Nastrój się dobrze na święta" zorganizowanych w  Szkole Podstawowej nr 13 im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wlkp. Orkiestra Dęta OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp. umilała uczniom zajęcia wspólnym kolędowaniem.


2017-12-11 Koncert w Filharmonii Gorzowskiej dla pracowników firmy BAMA Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

 alt=Orkiestra OSP Siedlice zagrała w Filharmoni Gorzowskiej uświetniając Spotkanie Informacyjne zorganizowane dla pracowników firmy BAMA Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.


2017-11-26 Koncert Jesienny Liść. OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.

 alt=Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wielkopolskim pt. "Jesienny Liść", w siedzibie przy ul. Strażackiej 36 w Gorzowie Wlkp. Wstęp bezpłatny


2017-11-17 Narodowe święto Niepodległości. Szkoła Muzyczna I stopnia im. W.J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.

 alt=Udział Orkiestry Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp w Obchodach Narodowego Święta Niepodległości zorganizowanych przez Szkołę Muzyczną I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp.


2017-10-29 Mszw w Kościele pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim

Msza święta w Kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Gorzów Wielkopolskim, odbyła się z udziałem naszej Orkiestry Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.


2017-09-16 „Brandenburger Spielleute-Musik Open Air” w Paaren im Glien w Niemczech

 alt=7. Brandenburger Spielleute-Musik open air“ w Paaren koło Berlina z udziałem naszej Orkiestry Dętej OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.


2017-09-09 Dożynki Gminne w Drzeńsku


2017-09-02 Gminne Dożynki oraz Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie


2017-08-(16-31) Warsztaty Perkusyjne Rytmiczna Radość w OSP Siedlice w Gorzowie Wlkp.


2017-08-26 Animalia 2017 w Gorzowie Wlkp.


2017-08-20 Dni Przytocznej – Święto Pomidora połączone z Dożynkami Gminnymi w Przytocznej

» Zobacz starsze wpisy