Regulamin zajęć indywidualnych realizowanych przy Orkiestrze Siedlice w trakcie epidemii COVID-19

1. Na terenie posesji i budynku obowiązkowo należy zakrywać usta i nos. Zakrycie można ściągnąć wyłącznie podczas zajęć.
    W holu budynku znajduje się stanowisko dezynfekcji rąk;
  2. Każdy uczestnik zajęć indywidualnych  i osoba towarzysząca (opiekun) ma obowiązek po wejściu do budynku w pierwszej kolejności zdezynfekować ręce, preparatem do dezynfekcji rąk. Preparatu należy użyć także w przypadku stosowania rękawic ochronnych. Ponadto dezynfekcji rąk należy dokonywać, za każdym razem kiedy uczestnik zajęć bądź opiekun przechodzi przez hol (idąc, wracając do/z toalety; do/z wejścia/wyjścia budynku; do/z innego pomieszczenia w budynku);
  3. W zajęciach indywidualnych może brać udział tylko jeden opiekun;
  4. Podczas poruszania się po budynku należy zachować co najmniej odległość 1,5 metra od innych osób;
  5. Zabrania się uczestnikom zajęć indywidualnych i opiekunom dotykania barierek i ich poręczy, klamek (z wyłączeniem toalet) i włączników światła. Zakaz nie dotyczy instruktorów i osoby otwierającej budynek;
  6. Używane krzesła, pulpity i wieszak po każdych zajęciach są dezynfekowane preparatem do dezynfekcji;
  7. Pomiędzy zajęciami jest 15 minutowa przerwa na zdezynfekowanie użytych przedmiotów (krzesła, pulpity, wieszaki) i wywietrzenie pomieszczenia;
  8. Pomieszczenia zajęć należy wietrzyć jak najczęściej;
  9. W zajęciach zakazuje się udziału osobom z podwyższoną temperaturą, katarem lub innymi objawami przeziębienia. Osoby, u których po zajęciach wystąpiło podejrzenie COVID-19 są obowiązane powiadomić instruktora o zdarzeniu;
  10. Z toalety może korzystać jednocześnie jedna osoba;
  11. Uczestnicy zajęć zobowiązani są stosować się do znajdujących się w toaletach instrukcji dotyczących mycia rąk;
  12. Uczestnicy zajęć zobowiązani są stosować się do znajdujących się w holu przy miejscu dezynfekcji rąk instrukcji: a) zdejmowania i zakładania rękawiczek, b) zdejmowania i zakładania maseczki, oraz c) dezynfekcji rąk.
  13. Zużyte maseczki i rękawiczki należy wrzucać do oznaczonego, ustawionego na zewnątrz budynku, pojemnika.